Jak cvičit ve vysokých teplotách?

Teploty nám už nějakou dobu přesahují hranici 30°C. Nevím jak vy, ale já jsem v tomhle počasí zralá tak akorát naložit se do bazénu. Představa, že bych se v tomto počasí nějak zásadně hýbala pro mě byla ze začátku dosti děsivá.

Ale k létu prostě patří víkendové grilovačky na zahradě, tak chtíc nechtíc, začala jsem koukat, jak nejlépe si v tomhle počasí zacvičit a nepřivodit si u toho žádný zdravotní problém jako je úpal, úžeh, totální přehřátí organismu nebo hůř – infarkt.

To co jsem zjistila, nebylo nic moc nového, člověk na to přijde i zapojením zdravého selského rozumu, ale i přes to vám to tady hodím, hezky ucelené na jednom místě. Třeba se Vám to bude tohle léto hodit.

  1. Pitný režim a stravování

Pitný režim je v těchto parných dnech velmi důležitý. Dostatek tekutin. byste měli do těla dostat před samotným cvičením, během něj a následně také po něm. Pro dodržování pitného režime je nejlepší čistá voda, v případě nějaké delší sportovní aktivity můžete zařadit také nějaký ten iontový nápoj.

Nezapomínejte také, že do pitného režimu se nepočítá kofein ani alkohol.

Během parných dní je vhodnější zařadit do jídelníčku lehká jídla, studenou kuchyni a hlavně dostatek ovoce a zeleniny, které jsou rychlým zdrojem energie.

  1. Kde cvičit

V letních měsících je nejvhodnější cvičit brzy ráno, nebo k večeru, kdy slunce nemá takovou intenzitu.

Pokud se vám nepodaří jít si zacvičit ráno, nebo víte, že to ani večer nezvládnete, nemusíte zoufat. Stačí zapátrat v paměti, zda v okolí svého bydliště nemáte les, nebo park, jehož porost poskytuje návštěvníkům stín a tím vás od přímého slunce zachrání.

No, a pokud je to jenom trochu možné, zařaďte do svého letního cvičebního plánu krom klasického kardio tréninku, třeba plavání, nebo nějaké cvičení ve vodě – bude to příjemná změna a hlavně se osvěžíte, ochladíte a vůbec Vám nepřijde, že je horko jako v tropech.

V letním období je nejlepší cvičit buďto ráno, nebo naopak až večer, kdy není slunce tolik aktivní.
  1. Jak cvičit

Pro cvičení venku zvolte určitě vzdušné oblečení, ideálně ve světlo-barevném provedení, které dobře odvádí pot.

Při kterémkoli sportu a tělesné námaze je podstatné dýchání. Tím nemyslím jenom správný nádech a výdech, ale také dýchání pokožky, které odvádí až neuvěřitelných 90% tělesného tepla.

Kůži v dýchání pomůžeme jednoduchými pravidly – oři cvičení mít dlouhé vlasy sepnuté ve vysokém copu, sundat si šperky, hodinky a také make-up.

Čím víc je teplo, tím intenzivněji srdce a krevní oběh pracují a proto v tomto období spíše zvolněte tempo a nepřepínejte se. Prostě poslouchejte své tělo a to si samo řekne kdy má dost. 

 

Za Athletic24 Terka

 

Libil se Vám článek? Lajkněte ho nebo sdílejte!
Zadejte svůj e-mail a už Vám nikdy neunikne nový článek.
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://blog.athletic24.cz/jak-cvicit-ve-vysokych-teplotach/
Pinterest
Pinterest