Které kardio cvičení je pro vás to pravé_Athletic24

Které kardio cvičení je pro vás to pravé?

Do kotliny české se opět pomalu začíná vkrádat období dešťů, zimy, sněhu a brzkého stmívání a to pro všechny, kteří běhají, staví volbu: buď vyběhnou ven a budou riskovat, že uklouznou ve tmě na námraze nebo hopnou doma či ve fitku na nějaký trenažer. Ale jak vybrat ten správný, abyste se za chvíli nezačali nudit a nechali svaly lenivět až do jara? Čtěte dál:

 

Proč byste si měli vybrat běžecký pás?

Budete se cítit jako venku

Ať už jste zkušený běžec nebo zelenáč, který chce i pod střechou mít pocit, že se prohání polní cestou, běžecký pás je pro vás ten pravý. Díky nastavení sklonu pásu máte autentický pocit běhu do kopce, ale přitom máte pořád všechny benefity kontrolovaného tréningu pod střechou.

Zvyšte si rychlost

Když šplháte po běžeckém pásu, asi to není tak autentické jako zdolávání opravdového kopce, ale i tak je to skvělá možnost, jak obměnit svůj tréning, hlavně během studených deštivých měsíců. Měnit rychlost běžeckého pásu je také opravdový benefit. Prozkoumejte programy, které už jsou nastavené ve vašem přístroji, které mohou v průběhu cvičení měnit intenzitu a rychlost, což pomáhá zvýšit množství spálených kalorií.

Vždy a všude

Chůze je nejpopulárnější druh kardio cvičení … a vlastně taky nejlepší, protože i když nemůžete běhat, běžecký pás vám stále dovoluje si procvičit alespoň svižnou chůzi, při které také spalujete kalorie a posilujete srdce. A i když budou venku padat trakaře, už nebudete mít výmluvu, proč byste nemohli cvičit.

A jestli se chcete po nějakém tom pásu poohlédnout rovnou, podívejte se tady.

Proč byste si měli vybrat eliptical?

Bezpečnost

Pokud hledáte druh cvičení, při kterém byste nemuseli zatěžovat klouby, ale pořád by vám nabízel intenzivní trénink, už nemusíte hledat dál. Protože i když při cvičení nezatěžujete klouby kolen a boků pořad spalujete spousty kalorií.

Zapojíte všechny svaly v těle

Díky tomu, že madla na elipticalu nabízejí procvičení horní poloviny těla, které je synchronizované s pohybem noh, zapojíte křížově téměř všechny svaly v těle. Navíc si můžete nastavit rychlost a zátěž, takže si cvičení přizpůsobíte sobě na míru, ať už je vaše kondička jakákoli.

I u cvičení si můžete zažít spoustu zábavy

Někteří si časem stěžují, že běhání na pásu je nuda. Opakující se pohyb směrem vpřed se časem stane pro některé otravným a to může způsobit, že se vám do cvičení nebude chtít už vůbec. Cvičení na elipticalu může udržet trénink o něco zajímavějším, díky tomu, že vám dovolí měnit si rychlost a zátěž a také můžete sem tam jet pozpátku, čímž rovněž procvičíte i jiné svalové partie.

Jestli už jste o koupi eliptického trenažeru začali opravdu uvažovat, vybrat si můžete tady.

Kterému kardio stroji dáváte přednost vy? Napište nám to do komentářů!

Pro Athletic24 napsala Lenka

Libil se Vám článek? Lajkněte ho nebo sdílejte!
Zadejte svůj e-mail a už Vám nikdy neunikne nový článek.
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://blog.athletic24.cz/ktere-kardio-cviceni-je-pro-vas-to-prave/
Pinterest
Pinterest