Řekněte NE podzimní depresi

Podzim – mlha, zima, dny čím dál tím kratší a i ty jsou temné a sychravé. Prostě počasí, ve kterém se nikomu nechce vylízat z postele. A pokud už vás něco vyžene (práce, zvíře, povinnosti) dáte všem ve svém okolí patřičně najevo, že s tímto během událostí nesouhlasíte a jste náladoví, podráždění a vznětliví. Vítejte ve světě tzv. podzimní deprese.

Faktorů, které tomuto stavu nahrávají je spousta – nedostatek slunce, tepla, všichni kolem vás mají blbou náladu, tak vy jí prostě budete mít taky. Ale jak proti tomu bojovat? Jak jít proti proudu?

Není to vlastně nic složitého. Obklopte se pozitivními věcmi. Je venku tma a sychravo? Na truc počasí si oblíkněte zářivé věci – a) zvedne Vám to náladu, b) nesrazí vás auto, protože vás už z dálky uvidí. Pusťte si veselou hudbu, kterou máte rádi – hudba přece povznáší.  Jděte si zacvičit – zumba, aerobic, kruhový trénink ve fitcentru, jóga či posilování v obýváku. Bohatě stačí procházka se psem nebo kolem vašeho domu.  Jakýkoli pohyb vám pomůže. Hormon štěstí se vyplaví na povrch a pamatujte na jednu důležitou zásadu – dobrá nálada vaše problémy sice úplně nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem vás, že je prostě fajn si ji udržet.

Takže vypněte ty monitory, oblečte si třeba žlutou mikinu, jděte si zaběhat, po návratu zblajzněte tabulku čokolády, naložte se do vany a blbá nálada a podzimní depka bude ta tam.

Za athletic24 Terka

Libil se Vám článek? Lajkněte ho nebo sdílejte!
Zadejte svůj e-mail a už Vám nikdy neunikne nový článek.
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://blog.athletic24.cz/reknete-ne-podzimni-depresi/
Pinterest
Pinterest