Sportovní aplikace do mobilu – ANO nebo NE???

Skupinové cvičení – každou středu od 18.00 na hodinu a půl. A to je přesně ten okamžik, kdy se vyděsím a odcházím od možnosti chodit na společné hodiny. Nemám ráda pocit výčitek, který podle mého do cvičení ani nepatří. Jenomže, známe to všichni ne? Zaplatíme si deset hodin ve fitcentru, nebo jógu. Máme přesně daný den a čas, kdy se máme dostavit, ale…

Zavolá kamarádka, která pracuje na druhé straně republiky, že přijela na návštěvu, jestli nechcete zajít na kafe.  Po víkendové oslavě narozenin jste tak rozlámaní, že i chůze je pro Vás nadlidská aktivita, natož se hodinu a půl opravdu aktivně hýbat. Něco na Vás leze a neradi byste to podcenili tak, že nakonec skončíte na 14 dní mimo provoz v posteli s horečkou.

Situací jako jsou tyto je plno a vás čeká nelehké rozhodnutí – jít sportovat na lekci, kterou máte na ten den a čas stanovenou a celou tu dobu přemýšlet nad tím, jak by Vám bylo krásně v kavárně, posteli nebo doma. Nebo nechat propadnout lekci ale mít následně výčitky, že jste to mohli zvládnout a že jste prostě jenom lemry líné?

No a přesně z toho důvodu já jsem tak nadšená z moderních technologií a možnosti stáhnout si do mobilu aplikaci, která Vám u cvičení pomůže, a při tom vy jste stále pánem svého času. Vy si řeknete, jestli chcete cvičit ráno, odpoledne, večer. V pondělí nebo neděli. 30 minut nebo 2 hodiny. A skvělé na tom je i to, že u většiny těchto aplikací není nutné navštívit fitcentrum, zvládnete to z pohodlí domova bez speciálních fitness produktů.

V dnešní době naleznete těch aplikací opravdu mnoho, některé jsou placené, jiné stáhnete zcela bezplatně.

Já osobně mám zkušenosti s placenou aplikací XPS, což se specializovaný osobní trenér, který mi sestavil cvičební plán podle mých požadavků a hlavně možností, probírali jsme spolu každý pokrok a tréninky mi přizpůsoboval podle toho, co jsem měla po ruce, ať už gymnastický míč, rotoped, nebo jenom podložku s nějakým tím kettlbellem.

Přes léto jsem zase zkoušela aplikaci Learn to Run, která je ke stáhnutí zdarma. Nebyla špatná, myslím si, že pro úplné začátečníky, kteří s běháním opravdu teprve začínají, může být i velmi užitečná.

V současné době se zase rozhlížím po něčem novém, co bych zkusila. Ale na „trhu“ je toho tolik, že zatím tápám, zkoumám a vybírám.

A co vy? Vyzkoušeli jste nějakou aplikaci? A byli jste s ní spokojeni, nebo vás od tohoto typu cvičení spíše odradila? Poradíte mi, nějakou zajímavou a dobrou sportovní aplikaci, kterou bych mohla vyzkoušet? Nebo jste spíše zastánci starého dobrého cvičení přímo s trenérem/lektorem v tělocvičně?

 

Za Athletic24 Terka

Libil se Vám článek? Lajkněte ho nebo sdílejte!
Zadejte svůj e-mail a už Vám nikdy neunikne nový článek.
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://blog.athletic24.cz/sportovni-aplikace-do-mobilu-ano-nebo-ne/
Pinterest
Pinterest