V ČEM DO FITKA ANEB NEMÁM CO NA SEBE…

Známe to všechny ne? Ten pocit, kdy stojíte před skříní, koukáte na úhledné komínky oblečení a hlavou se Vám honí děsivá myšlenka – nemám co na sebe.

Ale co když to není pouze náš niterný pocit, ale krutá realita? Ne každé oblečení se totiž hodí na cvičení. Možná někomu může přijít starost o oblečení zrovna na cvičení jako nepodstatná banalita, ale opak je pravdou.

Jaký materiál je pro cvičení ideální?

Pokud vybíráte oblečení na cvičení, měli byste sáhnout po prodyšném materiálu se schopností odvádět vlhkost z těla.

Při výběru oblečení můžete využít jednoduchého, za to 100% fungující ho principu – prodyšnou spodní vrstvu, aby dobře odváděla pot a svrchní vrstva by zase měla udržovat svaly v teple.

Jaký typ oblečení je pro cvičení vhodný?

V dnešní době, kdy je nabídka na trhu opravdu široká, můžete si zvolit typ sportovního oblečení, které bude perfektně odpovídat vašemu stylu. Neměli byste ovšem zapomínat na to, že oblečení by mělo odpovídat typu cvičení. Pro pomalejší styl cvičení jako je jóga nebo pilates je vhodnější volnější oblečení. Naopak pro aerobní druh cvičení – trampolíny, jogging, rotoped byste měli zvolit elastickou variantu.

Ale hlavně – když si sportovní úbor obléknete, musí vám perfektně sedět a musíte se v něm cítit pohodlně. Jinak si trénink neužijete.

Sedící podprsenka je základ

Základem je kvalitní a sedící podprsenka. Bez ní by to nešlo. Při výběru jí věnujte zvýšenou pozornost. Špatně zvolená podprsenka může nadělat hodně neplechy. Trhavé pohyby při cvičení mohou zapříčinit nezvratné změny ve struktuře prsu a způsobit povislé poprsí – což žádná žena nechce.

Kvalitní podprsenka musí být dostatečně pevná, vydržet časté praní a perfektně sedět – nikde nesmí odstávat ani se zařezávat.

Topy

Pokud dodržíte předchozí zásady, top můžete zvolit podle svého vkusu. V dnešní době naleznete na trhu trička s dlouhým, či krátkým rukávem, tilka, trička s límečkem či bez. Takové které obepnou každou křivku vašeho těla nebo naopak volné. Záleží opravdu pouze na vaší fantazii.

Kalhoty

Stejně jako u topů i kalhoty v dnešní době naleznete v nejrůznějších variantách. Jak už jsem zmiňovala výše, pozornost byste měly věnovat hlavně druhu cvičení. Pokud jdete skákat na trampolíně, nebo jezdit na rotopedu, zvolgte raději upnutý oděv. Plandající nohavice by se vám mohly zamotat do řídítek (přišlápněte si je při doskoku) a způsobíte si zbytečné a často bolestivé zranění.

Za Athletic24 Terka

Libil se Vám článek? Lajkněte ho nebo sdílejte!
Zadejte svůj e-mail a už Vám nikdy neunikne nový článek.
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://blog.athletic24.cz/v-cem-do-fitka-aneb-nemam-co-na-sebe/
Pinterest
Pinterest